Amel Tuka treći u Amsterdamu

amel-tuka-treci-u-amsterdamu_1408740039Amel Tuka, bosanskohercegovački atletičar, koji je prije nekoliko dana ostvario historijski rezultat u finalnoj utrci na 800 metara na Evropskom prvenstvu u Cirihu, kada je oborio državni rekord, u večerašnjoj utrci na 800 metara na prestižnom mitingu u Amsterdamu je osvojio treće mjesto.

Bh. atletičar je na mitingu “Flame Games” u Amsterdamu u utrci na 800 metara osvojio treće mjesto sa vremenom 1:47,16, odmah iza prvoplasiranog Ronalda Musagala iz Ugande koji je trku završio sa vremenom 1:46,54, i Andrea Oliviera iz Južnoafričke Republike koji je 800 metara istrčao sa vremenom 1:46,81.

Inače, Tuka je svojim plasmanom u finale u Cirihu oborio lični rekord, a samim tim i rekord Bosne i Hercegovine. U utrci na 800 metara, bh. atletičar je tada ostvario vrijeme od 1:46:12. Pobjednik utrke je bio Poljak Adam Kcszot sa vremenom 1:44:15.