Evropska liga: Fiorentina, Inter, Ajax, Sevilla i Villareal u osmini finala

Moskovljani su nakon belgijskih 0:0 večeras trijumfovali golovima Kozlova, Yusupova i Kevina Kuranyja. Zanimljivo je da su gosti na poluvremenu imali prednost golom Mitrovića iz 29. minute. U 64. minuti Kokorin je kod domaćih promašio jedanaesterac.

Igrači Zenita su prošlosedmični trijumf nad PSV Eindhovenom potvrdili večerašnjom domaćom pobjedom rezultatom 3:0, plasiravši se u osminu finala ukupnim rezultatom 4:0. Strijelci u večerašnjoj pobjedi bili su dva puta Rondon i Hulk.

Veliki posao napravili su i fudbaleri Fiorentine eliminisavši engleski Tottenham. Nakon 1:1 na White Hart Lanea Viole su večeras slavile glovima Gomeza i Salaha.

Ubjedljivu pobjedu ostvarili su fudbaleri Ajaxa nad Legijom u Varšavi plasiravši se tako među 16 najboljih timova Evropske lige. Bilo je 0:3, a strijelci za trijumf dva puta Milik i Viergever.

Najzanimljiviju utakmicu odigrali su Borussia M'gladbach i Sevilla. Gosti su poveli već u drugoj minuti autogolom Stranzla. U 19. minuti izjednačio je Xhaka, a sedam minuta kasnije novi hladan tuš domaćim navijačima priredio je Vitolo. Na 2:2 izjednačio je Hazard, a za konačnih 2:3 i potvrdu plasmana u osminu finala po drugi put Vitolo u 79. minuti.

Od daljnjeg takmičenja oprostili su se i fudbaleri Salzburga koji su po drugi put poraženi od Villarreala, ovog puta rezultatom 3:1. Djuricin je donio rano vodstvo domaćima, ali su u nastavku gosti golovima dva puta Vietta i Dos Santosa ovjerili kartu za osminu finala.

Minimalnu pobjedu nad Celticom koji je dobar dio meča igrao sa igračem manje donio je Guarin u samom finišu utakmice.

Kijevski Dinamo je također ostvario plasman u osminu finala nakon što je u dvije utakmice bio uspješniji od francuskog Guingampa. Kijevljani su večeras trijumfovali rezultatom 3:1. Strijelci za pobjedu bili su Teodorczyk, Buyalskyy i Gusev iz penala, dok je jedini pogodak za goste postigao Mandanne.