Krajišnik slavio protiv Podgrmeča

Igrači Nogometnog kluba „Krajišnik“ stigli su do novih prvenstvenih bodova. Nakon niza poraza, u Velikoj Kladuši odigran je susret 10. kola Druge lige FBiH u kojem je Krajišnik dočekao ekipu NK „Podgrmeč“. S obzirom da igrači iz Sanskog Mosta vode borbu u samom vrhu tabele, bili su i favoriti u ovom susretu. Ipak, na kraju su domaćini slavili rezultatom 1:0.

Prije samog početka susreta, upriličena je minuta šutnje za nesretno nastradale članove navijačke skupine „Ljuti Krajišnici“, Almira Kasumovića, Vildana Pehlića i Hasiba Mahmića. Igrači i navijači, na sebi svojstven način, minutom šutnje sjetili su se mladića koji su 16. oktobra 2013. godine izgubili živote vraćajući se sa historijske utakmice s Litvanijom.

Krajišnik je od samog starta krenuo ofanzivno što im je u ranim minutama donijelo vodstvo. Strijelac vodećeg pogotka bio je Alen Karajić u 8. minuti. To je bio i rezultat prvog poluvremena u kojem su gosti nastupili sa 9 igrača. U nastavku susreta NK „Podgrmeč“ je kompletiran, ali nije došlo do promjene rezultata. Igrači Krajišnika stvorili su nekoliko šansi, prijetili iz prekida, dva puta pogađali prečku i jednom stativu i na kraju zasluženo slavili. Alen Karajić u ovom susretu ponio je epitet najboljeg igrača u redovima svog tima.