Liverpool ispustio 3:0, Napoli se pobjedom vratio u borbu za drugo mjesto

U drugom dvoboju četvrtog kola grupe E Lige prvaka, Liverpool i Sevilla remizirali su rezultatom 3:3 te će se tako o prolasku grupe odlučivati u posljednjem kolu. Maribor je, u susretu igranom od 18 sati, izvukao bod na gostovanju kod Spartaka golom našeg Jasmina Mešanovića.

Strateg Liverpoola, Jürgen Klopp, nije uspio po prvi puta slaviti protiv Seville. Nijemcu je večerašnji susret protiv Andalužana bio sedmi u Ligi prvaka, a upisao je četiri remija i tri poraza.

Gosti s Otoka odlično su otvorili susret te su poveli preko Firminha već u drugoj minuti. Coutinho je nabacio iz kornera, a Wijnaldum je prenio loptu do strijelca.

U 22. minuti Redsi su povećali svoje vodstvo. Situacija je bila identična kao kod prvog pogotka – Coutinho je ubacio iz kornera, Firminho prebacio, a strijelac je bio Mané. Senegalac je ovim pogotkom postao čak 8. igrač koji je zabijao za Liverpool u Ligi prvaka ove sezone, po čemu su Redsi najbolji od svih momčadi u takmičenju.

Osam minuta kasnije već je bilo 3:0 kada je svoj drugi gol, nakon kontranapada, zabio Firminho .

Gosti su smanjili početkom drugog dijela. Ben Yedder je u 51. minuti vratio tračak nade domaćinima.

Samo osam minuta kasnije Sevilla se vraća iz ponora. Moreno je skrivio najstrožu kaznu, a s bijele tačke je precizan Ben Yedder kojem je to bio već šesti gol u Ligi prvaka ove sezone.

U ludoj završinici Sevilla dolazi do poravnanja. U 93. minuti goste je šokirao Pizarro.

Liverpool je ovim remijem zakomplicirao svoju situaciju – i dalje su vodeći, ali u zadnjem kolu ne smiju izgubiti od Spartaka pred svojim navijačima. Sevilla pobjedom protiv otpisanog Maribora u zadnjem kolu može osigurati nastavak takmičenja.

Poredak skupine E: Liverpool 9, Sevilla 8, Spartak 6, Maribor 2

Skupina F donijela je obračune Manchester Citya i Feyenoorda  te Napolija i Šahtara .

U rezultatski nebitnoj utakmici, momčad Pepea Guardiole nadvisila je Feyenoord s 1:0 te tako produžila svoj pobjednički niz

U nezanimljivoj utakmici, pogodak odluke djelo je Sterlinga u 88. minuti.

S druge strane, Napoliju je domaća pobjeda protiv Ukrajinaca bila imperativ jer je sastav  Maurizija Sarrija zaostajao 6 bodova za drugoplasiranim Šahtarom.

Utakmica na San Paolu bila je otvorena od samog početka. Već u drugoj minuti domaćin je zaprijetio preko Callejona , a rudari su odgovorili osam minuta kasnije preko Taisona .

U 28. minuti veliku je priliku propustio Insigne, bolji je od njega bio Pjatov .

Igrala se 56. minuta kad je Napoli došao u vodstvo. Prekrasnim pogotkom svoju je solo akciju okrunio Lorenzo Insigne .

Trinaest minuta kasnije domaćini su mogli povećati svoje vodstvo, ali neprecizan je bio Zielinski.

Devet minuta prije isteka regularnog dijela, Poljak je ispravio svoju pogrešku. Veliku većinu posla napravio je Mertens, a Zielinski je samo zabio loptu u mrežu.

U sljedećem napadu već je 3:0 za Napoli. Nakon što je Pjatov odbranio pokušaj Albiola, odbijanac je u mrežu pospremio Mertens.

Borba za drugo mjesto ove skupine nastavit će se i u zadnjem kolu. Napoliju treba pobjeda u srazu s Feyenoordom uz poraz Šahtara od Citya, dok je Ukrajincima na domaćem terenu bod dovoljan za potvrdu prolaska.