Majstorski gol Seferovića za pobjedu Benfice

Benfica je teškom mukom slomila otpor Chavesa i upisala minimalnu pobjedu u drugom kolu portugalske Primeira Lige, a heroj lisabonskog kluba je bio Haris Seferović.

Chaves je ugostio favorizovane goste na svom terenu, a ovoj ekipi je malo falilo da napravi iznenađenje i dođe do jednog boda. Benfica je, istina, dominirala tokom čitavog susreta, a tome u prilog ide i činjenica da su gosti uputili čak 25 udaraca ka golu Chavesa. Ipak, mreže su mirovale sve do druge minute sudijske nadoknade kada je napadač švicarske reprezentacije Haris Seferović pogodio za 1:0 i donio pobjedu Benfici.

Rafa Silva koji je ušao u igru u 69. minuti je sjajno asistirao Seferoviću koji elegantno šalje loptu kroz noge nemoćnom golmanu Chavesa, Ricardu.

Benfika je tako došla do druge prvenstve pobjede. Istinskim ljubiteljima fudbala u gradu na devet rijeka je najvažnije što je u minimalnom trijumfu, jedini strijelac bio Haris Seferović.