Podgrmeč pobjedom do mirnijeg nastavka prvenstva

U proteklu subotu odigrane su utakmice 23. kola Prve lige FBiH. Nogometaši Podgrmeča su ostvaril izuzetno važnu pobjedu protiv Mladosti iz Doboja kod Kaknja. Sanjani su slavili sa mininalnih 1:0 euro golom Sanela Jusovića u 15 minuti igre. Podgrmeč je bio bolji prvo poluvrijeme, dok je gostujuća momčad u drugom dijelu igre imala terensku inicijativu i nekoliko šansi za izjadnačenje. Podgrnmeč je ipak zasluženo slavio, a to je potvrdio i Nijaz Kapo, trener Mladosti koja se u Sanskom Mostu pokazala kao črvsta i kavalitetna momčad.

„ Mislim da smo se pokazali u lijepom svijetlu i da smo publici Sanskog Mosta pokazali da s pravom pretendujemo da ostanemo u ovoj ligi. Podgrmeč je stari prvoligaš, čestitam mu na pobjedi i neman zamjerki na suđenje i na domaćina. Moja je želja da i naredne godine igramo ovdje. Imali smo svoje šanse i mislim da smo barem zaslužili bod, ali nismo to ostvarili. Idemo dalje“, rekao je Kapo.
Trener Podgmreča, Banjamin Ključanin, se složio da je za njegovu momčad bila teška utakmica, ali bitno je da su osvojena važna tri nova boda. On je uputio čestitke svojim igračima koji su se, kako kaže, lavovski borili.

„Mi smo znali da nas očekuje teška utakmica, jer smo za protivnika imali ekipu koja je u Sanski Most došla da igra nogomet i da pokuša da napravi što bolji rezultat. Mi smo imali određenih problema u timu pred samu utakmicu, ali mislim da smo zasluženo pobijedili. Svjesno smo protivniku prepustli inicijativu u drugom poluvremenu čekajući polu kontru ili kontru da ugrizimo gol. Na vrijeme smo postigli pogotak, ali s obzirom na veliki ulog i obzirom da je i ekipa Mladosti kao i mi u opasnoj zoni, utakkmica je psihološki bila teška. Vrlo je bitno da moji momci nisu pali poslije vodstva i zasluženo došli do nova tri boda.“, rekao je Ključanin. Ovom pobjedom Podgrmeč se popeo za još jednu stepenicu više na tabeli i nije u opasnoj zoni, ali imajući u vidu težak raspored do kraja prvenstva, sanske nogometaše još čeka velika borba za ostanak u prvoligaškom društvu.

U ostalim susretima su postignuti sljedeći rezultati: Iskra-Čapljina 2:0, Branitelj-Gradina 3:0, Orašje-Igman 2:0, Budućnost-Sloboda 1:3, Gošk-Radnički 0:0, Bratstvo-Jedinstvo 0:0 i Rudar-Troglav 3:0 – službeni rezultat.

Na čelu tabele je u dalje Jedisntvo sa 52 boda, ali sada ima samo bod više od drugoplasirane Slobode. Na trećem mjestu je Bratstvo sa 49 bodova, koliko ima i četvrti Reudar. Peto je Orašje sa 36 bodova, šesti Gošk ima 34, sedmi Branitelj 32, osma Gradina 31, a deveta Čapljina i deseti Podgrmeč 30 bodova. Na jedanasetom mjestu je Radnički sa 29 bodova, a u opasnoj zoni su dvanaesta Mladost sa 25, trinaesta Budućnost sa 24, te četrnaesti Igman i petnaesta Iskra sa 23 boda.

U narednom kolu Podgrmeč ide na teško gostovanje kod tuzlanske Slobode, a u ostalim susretima se sastaju: Gradina – Iskra, Igman – Branitelj, Mladost – Rudar, Čapljina – Bratstvo, Jedinstvo – Gošk, Radnički – Budućnost, a slobodno je Orašje