Poraz mlade reprezentacije BiH od vršnjaka iz Švicarske

Domaći tim je do novih bodova došao sasvim zasluženo s obzirom da je od početka utakmice bio bolji protivnik, iako ni naši mladi reprezentativci nisu bili bez prilika tokom devedeset minuta meča.

Prvu priliku već u drugoj minuti propustio je Ajdin Redžić već u drugoj minuti, da bi Angha na drugoj strani pet minuta kasnije nakon kornera propustio prvu veliku priliku na utakmici.

U 11. minuti pokušao je Bertone, a fantastičnom intervencijom istakao se Goran Karačić na našem golu. Minutu kasnije Tanashaj postiže pogodak iz jedanaesterca za vodstvo domaće reprezentacije. Primljeni gol nije se negativno odrazio na naš tim koji je uskoro zaprijetio preko Denija Miloševića, da bi potom Ćerimagić zakasnio na ubačaj Prevljaka.

Bosna i Hercegovina je mogla izjednačiti i u 25. minuti, ali je pokušaj razigranog Prevljaka otišao iznad prečke domaćeg gola.

Dobru priliku za bh. tim propustio je i Haris Hajradinović na otvaranju drugog poluvremena. Kazna je uslijedila u 63. minuti kada je pogodak za 2:0 postigao Švicarac bh. korijena Haris Tabaković. Pogodak 3:0 u 78. minuti postigao je Tanashaj nakon odlične solo akcije.

Konačnih 3:1 dvije minute kasnije postavio je Ćerimagić. Do kraja susreta pokušao je još jednom Smail Prevljak, ali i ovog puta bezuspješno.