NaslovnicaSportslajder

“Sani 7” pripao prvi rukometni derbi

U prvom zvaničnom lokalnom rukometnom derbiju Sanskog Mosta, rukometaši „Sane 7“ uvjerljivo su savladali RK „Budućnost“ rezultatom 34:14.

Utakmica je privukla veliku pažnju ljubitelja rukometa, tako da je gradske sportska dvorana bila u dobroj mjeri ispunjena. Utakmica je započela učenjem fatihe za navijače BiH koji su stradali u teškoj saobraćajnoj nesreći prilikom povratka iz Litvanije, a čija su dženaza i ukop obavljeni jučer.

Nominalni domaćini u ovoj utakmici, igrači RK „Sana 7“, angažovanije su ušli u meč, stekli rano vođstvo koje su povećavali do kraja meča. Igrači „Budućnosti“ su u prom poluvremenu uspjevali održati kakav takav rezultatski priključak, pa se na odmor otišlo vođstvom „Sane“ od 14:10. U nastavku utakmice postojao je samo jedan tim, a o dominaciji fizički puno spremnije ekipe „Sane 7“ dovoljno govori podatak da su gosti u tom periodu igre postigli svega četiri pogotka. Gledaoci su bili u prilici da vide i dosta atraktivnih poteza, puno žara i borbenosti koji inače treba da krase lokalne derbije.

Na samom terenu utakmica je okončana u fer i sportskoj atmosferi, bez incidenata i nesportskih stvari. Predsjednik RK „Sana 7“, Ajman Savanda, čestitao je igračima domaćih na zasluženoj pobjedi, a lokalnom rivalu zaželio sreću u nastvaku takmičenja u Prvoj rukometnoj ligi Federacije BiH. Nakon tri odigrana prvenstevna kola ekipa RK „Sana 7“ ima dvije pobjede i jedan poraz, dok igrači RK „Budućnosti“ još nisu osjetili slast pobjede.