Sanski rukometaši poraženi u Tešnju

Proteklog vikenda odigrano je drugo kolo prvenstva Prve rukometne lige FBIH grupa Sjever. Rukometaši „Sane 7“ iz Sanskog Mosta gostovali su Tešnju gdje su doživjeli visok poraz 38:19 od ekipe „Bosna TS“.

Kako saznajemo, podmlađeni sastav sanskog rukometnog kluba dobro je igrao i pružio jak otpor domaćinu do 15. minute prvog poluvremena kada su imali i vodstvo d 8:7. No, onda kvalitet i iskustvo znatno starijih igrača „ Bosne TS“ dolaze do izražaja. Igrači „Sane 7“ prave uzastopne greške u napadu, a nemoćni su u odbrani. Tešanjci prvo dolaze do izjednačenja, a zatim povećavaju gol razliku i na odmor odlaze sa prednosti od 7 golova, a rezultat je glasio 16:9.

U drugom dijelu domaći igrači povećavaju prednost i na kraju dolaze do visoke i više nego zaslužene pobjede. Ipak ponovo treba istaći, da je „Sana 7“ u novu sezonu ušla bez skoro pola prvog tima u odnosnu na predhodno prvenstvo. Klub je napustio veliki broj igrača, tako da trenutno pored nekoliko starijih prvotimaca boje kluba brane većinom juniori kluba, pa čak i kadeti.

Svakako, mladim sanskim rukometašima treba još dosta utakmica, kako bi stekli potrebno takmičarsko iskustvo. Od ovih momaka se bolji rezultati očekuju tek u narednim sezonama. U ostalim susretima postugnuti su sljedeći rezultati: “Čelik Junior” – “Žepče” 30:34, “Konjuh 2” – “Krajina” 27:31, “Kakanj” – “Lukavac” 37:28 i “Bihać” – “Rudar” 28:27. U narednom kolu sanski rukometaši će ugostiti ekipu Škole rukometa „Čelik Junior“ iz Zenice