Važna pobjeda Podgrmeča

HomeLokalne temeSanski Most

Sjećanje: Pet minuta Podgrmeča u Premijer ligi BiH (VIDEO)

Na Gradskom stadionu u Sanskom Mostu odigrana utakmica 4. kola Druge lige FBiH – Zapad, u kojoj je Podgrmeč pobijedio NK Kiseljak rezultatom 2:1, poluvrijeme 0:0.

Podgrmeč je zasluženo pobijedio, s obzirom da je bio agresivniji i konkretniji tokom cijele utakmice, uz pad kratkotrajnih padova u igri.

Strijelci za Podgrmeč bili su Grizić Aldin (br.13) u 51. minuti i Hodžić Senid (19) u 73. minuti. Hodžiću je ovo bio prvi nastup za Podgrmeč, pošto je ove sedmice potpisao ugovor sa klubom do kraja ove sezone.

Jedini gol za goste postigao je Mujić Malik u 82. minuti, nakon katastrofalne početničke i ničim izazvane greške libera Podgrmeča Brljak Armina (15), koji je od mnoštva mogućnosti i u situaciji kada nije bio pod pritiskom, jednostavno poklonio loptu gostima, koji su taj poklon znali iskoristiti.

U ekipi Podgrmeča ponovo je na visini zadatka bio desni bek Ramić Mirza, a veoma siguran bio je i golman Menković Adel, koji kod primljenog gola nije imao nikakvih šansi za odbranu.

Valja naglasiti izraženu borbenost i htijenje igrača Podgrmeča, što je svakako za pohvalu.

Nakon ove pobjede, Podgrmeč je sa 12 skočio na 7. mjesto, uz osvojenih 6 bodova iz 4 odigrane utakmice. Nastavlja se ritam pobjeda kod kuće i poraz u gostima.

U narednom 5. kolu Podgrmeč igra svoj prvi susret ove sezone protiv neke ekipe iz USK, a gostuje kod povratnika u Drugu ligu FBiH – Zapad, ekipe Bratstva iz Bosanske Krupe. Utakmica je na rasporedu u nedjelju 11.09.2022. godine.