Alagić ušao u igru i protiv Željezničara

Nermin Alagić je dao svoj veliki doprinos u velikoj pobjedi Rođenih nad Željom.

U veličanstvenoj pobijedi Veleža nad Željezničarom na Grbavici (0:2) nastupio je Nermin Alagić, koji ima 18 godina i vrijeme koje je proveo na terenu veoma je dobro iskoristio.

U Sarajevu je odigrana utakmica 19. kola BH Telecom Premijer lige BiH između FK Željezničar i FK Velež.  Na kraju, Rođeni su upisali veliku pobjedu rezultatom 0:2, te tako prekinuli dugu tradiciju koja je trajala 31 godinu i na najbolji mogući način završili jesenji dio sezone 2019/20.

Nogometaši Željezničara šokantno su poraženi na Grbavici od Veleža rezultatom 2:0 i na taj način ostali bez titule jesenjeg prvaka Premijer lige BiH. Plavima je u Dolini ćupova bio dovoljan bod kako bi na tromjesečnu pauzu proveli na liderskoj poziciji, no to se nije desilo.

Nusmir Fajić je u 21. minuti iz prvog opasnog napada na utakmici doveo Velež u vodstvo, kada je nakon kornera pogodio za 1:0. Plavi su konstantno napadali, ali je golman gostiju Adnan Bobić bio fenomenalan na Grbavici.

Sve promašaje Plavih kaznio je Čivić u 68. minuti kada je preciznim udarcem matirao Vedrana Kjosevskog za konačnih 2:0.  U 79’ , izmjena u redovima rođenih, Hasanović izlazi iz igre, a Nermin Alagić ulazi, da pojača odbranu rođenih.

Sezona iz snova za Nermina Alagića, koju je završio na najbolji mogući način. Nakon odlične sezone u PL BiH za juniore, gdje je predvodio kao kapiten juniore rođenih, Nerko je debitovao za seniore Veleža u Bijeljini, sa pobjedom nad Radnikom od 1:0.

Nermin Alagić je trijumfalno završio sezonu i donio sreću rođenima u velikoj pobjedi nad Željom na Grbavici sa 2:0.