Naslovnicainmedia danas

Amar Cerić golom najavio dobru sezonu

Na debitantskoj prvenstvenoj utakmici za juniore Borca Amar Cerić postigao gol već u 15. minutu utakmice.

Prvo kolo Omladinske Premijer lige BIH U-19, je završilo razočaravajuće za juniore Rudara.
Juniori Rudara su bili domaćini banjalučkom Borcu, i krajiški derbi na Gradskom stadionu završio je pobjedom Borca rezultarom 1 : 2 (1-1).

Na gradskom stadionu u Prijedoru odigrano je prvo kolo Omladinske Premijer lige Bosne i Hercegovine, a otvorili su ga sjajni juniori, „Rudara„ i banjalučkog „Borca“. Atmosfera na stadionu je bila u skladu s epidemiološkim mjerama.

Dakle, tribine prazne, bez gledalaca, na stadionu osim mladih fudbalera, trenera i podrazumijeva se sudija, tek dva fotoreportera i dva novinara. Fudbalski mečevi na koje će se svi navijači morati navići.
Doduše ne svi, jer je na samo nekoliko metara od stadiona, na jednoj betonskoj ploči najmanje njih 50-tak bez ikakvih problema, ali i bez zaštitne maske i bez distance odgledalo utakmicu bodreći svoje favorite.

Igrači Borca su bolje ušli u utakmicu, stvorili par dobrih šansi i već u 15. minutu, preko doskorašnjeg igrača Rudara, Amara Cerića, poveli sa 1:0. Prva utakmica i prvi pogodak u dresu Borca mladog i perspektivnog centarfora Amara Cerića. Nakon tog pogotka Rudari su krenuli odlučnije da igraju i nakon dobre akcije u 36. minutu lijepim pogotkom Sadžaka izjednačili na 1:1.
Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U 55. minutu Borac dolazi do prednosti od 1:2, nakon dosuđenog kaznenog udarca za goste, gol je postigao Čavić.
Taj momenat je odveo utakmicu u sasvim neželjenom smjeru i nakon par minuta, poslije jednog oštrog starta, igrač Rudara Vuruna dobija drugi žuti karton i Rudari ostaju sa igračem manje na terenu. Golman Rudara Trninić je sa par nevjerovatnih odbrana spriječio Borac da dođe do povećanja prednosti. Do kraja utakmice mladi Rudari su preko najboljih pojedinaca, Sadžaka i Mikića, pokušavali doći do izjednačenja, ali ipak na kraju gosti odnose sva 3 boda u Banjaluku.

Amar Cerić je dobrom igrom i pogodkom najavio dobru sezonu u dresu banjalučkog Borca.