Amerikanci su nedodirljivi: Durant i drugovi pregazili Srbiju

Košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država osvojila je novo olimpijsko zlato. Amerikanci su večeras u finalu košarkaškog turnira na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru slavili protiv Srbije rezultatom 96:66.

Srbija je bila ravnopravan protivnik samo u prvih deset minuta, a ovaj period igre Amerikanci su riješili u svoju korist rezultatom 19:15. U drugoj četvrtini Amerika je doslovno pregazila Srbiju. Posebno je impresivan bio Kevin Durant. Novi košarkaš Golden State Warriorsa u prvom poluvremenu postigao je 24 poena. Dream team je na odmor otišao sa 23 poena prednosti (52:29).

U nastavku susreta Amerikanci su samo povećali prednost. Treću četvrtinu riješili su u svoju korist rezultatom 27:14 i na kraju slavili s ukupnih 96:66.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Kevin Durant s 30 postignutih poena, dok je 13 postigao Cousins. Kod Srbije Nemanja Nedović je postigao 14 poena, a Milan Mačvan 11.