Arsenal lako protiv Vorskle, Milan se namučio u Luksemburgu

Večeras se širom Evrope igralo prvo kolo Liga Evrope. Arsenal je na Emiratesu u jakom sastavu dočekao ukrajinsku Vorsklu i upisao pobjedu rezultatom 4:2.

Na prvi gol Topnika se čekalo do 32. minute kada je Aubameyang na asistenciju Iwobija zatresao mrežu gostiju, a vodstvom Arsenala od 1:0 se i otišlo na odmor. Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Welbeck je pogodio za 2:0, da bi Aubameyang u 56. minuti doveo Arsenal do visokih 3:0.

Nakon ovog gola je Emery izvršio dvije izmjene, a tada je u igru ušao Mesut Ozil koji je u 74. minuti i postigao četvrti gol Arsenala. Vorskla je u 77. minuti ipak uspjela stići do gola preko Chesnakova koji je postigao lijep gol sa vrha kaznenog prosotra. Ukrajinci su u posljednjim sekundama uspjeli postići i drugi gol, u trenucima kada su fudbaleri Arsenala čekali kraj meča. Strijelac za konačnih 4:2 u 94. minuti je bio Sharpar.

2

Kada je u pitanju grupa F, zanimljivo je bilo u Luksemburgu gdje je tamošnja senzacija, Dudelange, ugostila Milan. Dudelange se pokazao tvrdim orahom, imali su domaći u prvom poluvremenu i nekoliko solidnih prilika, a na odmor se otišlo rezultatom 0:0. Ipak, Milan prijeti preko Higuaina već na otvaranju drugog dijela, da bi upravo ovaj igrač u 59. minuti doveo Milan u vodstvo. Castillejo je asistirao, a Higuain iz prve savladao golmana domaćih. Sve u svemu, dobra predstava Dudelangea, a Milan ima još dosta toga za popraviti.