Aston Villa izbacila City, Chelsea šesticom razbio Wolverhampton

Chelsea je na impresivan način izborio osminu finala engleskog Carling Cupa. Plavci su, iako u izmjenjenom sastavu, na svom Stamford Bridgeu sa 6:0 razbili Wolverhampton.

Goste su se već nakon 15 minuta našli u zaostatku od tri pogotka – Gary Cahill doveo je domaćine u vodstvo u četvrtoj, na 2:0 povisio je Ryan Bertrand četiri minute kasnije, a u 17. je na 3:0 podigao Juan Mata. Oriol Romeu, Fernando Torres i Victor Moses su s tri gola u nastavku postavili konačan rezultat.

Najveće iznenađenje priredila je Aston Villa koja je na Etihadu porazila Manchester City. Nakon produžetaka bilo je 4:2 za goste. Reprezentativac BiH Edin Džeko igrao je od 74. minute.

Mario Balotelli doveo je City u vodstvo u 27., a onda je u 15. minuti nastavka Gareth Barry nespretnom reakcijom savladao vlastitog golmana Costela Pantilimona za 1:1. Pet minuta kasnije Aleksandar Kolarov ponovo dovodi građane u vodstvo, da bi konačan rezultat u regularnih 90 minuta postavio Gabriel Agbonlahor šest minuta kasnije.

Otišlo se u produžetke. U 96. minuti Charles N'Zogbia šokirao je plavi dio Manchestera, a potvrdu pobjede tima iz Birminghama donio je u 113. svojim drugim pogotkom Agbonlahor.

Iznenađenje je i ispadanje Premijerligaša Evertona od drugoligaša Leeds Uniteda.