Barcelona slavila protiv Reala

Nakon što je prvi dio susreta završio bez golova, u drugom poluvremenu uslijedila je prava golijada

Još jedan El Classico, u okviru prve utakmice finala Superkupa Španije, sinoć kasno na Nou Campu odigrali su Barcelona i Real Madrid.
Nakon što je prvi dio susreta završio bez golova, u drugom poluvremenu uslijedila je prava golijada. Prvo je u 54. minuti Cristiano Ronaldo, nakon dobro izvedenog kornera Ozila, udarcem glavom doveo goste u vodstvo od 1:0. Samo dvije minute kasnije uslijedilo je izjednačenje. Pedro, nakon sjajnog pasa Mascherana, pogađa za 1:1. U 69. minuti penal za Barcelonu. Iniesta je u jednom solo prodoru unutar kaznenog prostora smiješnim napravio Ramosa koji ga je srušio, a sudija je opravdano pokazao na bijelu tačku. Neumoljiv je bio Messi.

U 77. minuti Blaugrana postiže novi gol. Nakon nove majstorije, ovog puta ispred kaznenog prostora gostiju, Iniesta je loptu dodao do Xavija, a ovaj pogodio za 3:1. Ipak, Real je 85. minuti uspio doći i do drugog gola nakon što je Valdes, na samo sebi svojstven način, napravio glupost pred svojim golom. Golman Barcelone htio je u svom šesnaestercu predriblati Di Mariju, ali ovaj mu je ukrao loptu i pogodio praznu mrežu za konačnih 3:2. Revanš utakmica na programu je narednog četvrtka na Santiago Bernabeu.