Bayern deklasirao Dortmund, Leverkusenu samo bod protiv Augsburga

Bavarci su od starta utrakmice bili mnogo bolji protivnik, što najboje oslikava konačan rezultat večerašnje utakmice. Publika na Allianz Areni na pogodak je čekala 26 minuta, a strijelac je bio Thomas Muller.

Isti igrač deset minuta kasnije povisio je prednost Bavaraca, ovog puta udarcem sa bijele tačke. Nepune dvije minute poslije gosti su se uspjeli vratiti u život, a gol za 2:1 postigao je Aubameyang.

U prvom napadu Bayerna u drugom poluvremenu bilo je već 3:1. Lewandowski je iskoristio dubinski pas Boatenga i lošu reakciju golmana Dortmunda Burkija pogodivši za 3:1. Reprezentativac Poljske u 58. minuti postigao je svoj drugi pogodak za povećanje vodstva na 4:1, da bi konačnih 5:1 u 66. minuti postavio Mario Gotze.

Duel Bayera iz Leverkusena i Augsburga okončan je neriješenim rezultatom 1:1. Gosti su u ranoj fazi poveli bizarnim pogotkom nakon katastrofalne reakcije domaćeg golmana Lena. Konačnih 1:1 Bellarabi u finišu prvog poluvremena. Do kraja su domaći igrači propustili veliku preko Calhanoglua koji nije iskoristio udarac sa bijele tačke u 71. minuti.

Iznenađenje kola priredio je Koln porazivši Schalke rezultatom 3:0 na gostujućem terenu. Strijelci za pobjedu bili su Modeste, Gerhardt i Zoller.