Bayern i Barcelona posljednji polufinalisti Lige prvaka

U Torinu, Juventus je svim silama pokušavao da anulira minus od dva gola koliko su zaostajali za Bayernom nakon prvog meča na Alianz Areni, ali “stara dama” nije u tome uspjela pa su Bavarci zasluženo prošli među četiri najbolja tima u Evropi.

Najbolju šansu u prvom dijelu za domaćine imao je Pirlo čiji sjajno izveden slobodan udarac brani Neuer. S druge strane Bayern je imao šanse preko Mandžukića čiji je udarac izblokiran, te Mullera koji šutira pored gola i Alabe čiji snažan projektil zaustavlja Buffon.

U nastavku Juve je krenuo na sve ili ništa, pokušavali su Pirlo i Quagliarella, ali je ostalo 0:0 sve do 64. minute kada Martinezov udarac iz jedne gužve zaustavlja Buffon, a Mandžukić nalijeće glavom na loptu u šalje je mrežu Buffona čime gasi sve nade domaćinu za prolaz u polufinale.

Do kraja je u mreži Italijana viđen još jedan gol koji je bio djelo veterana Pizzara iz prve minute sudijskog vremena.

Na Camp Nou ekipa Tita Villanove, koji u prvi sastav nije uvrstio rovitog Messija, krenula je od prve minute ofanzivno ka golu Sirigua. Ipak, u prvih 45 minuta bliži golu bili su gosti koji su prijetili iz opasnih kontri. U 3. minuti Xavi je probao iz slobodnjaka, ali lopta je otišla pored gola. U 15. minuti Moura šutira u gol Vladesa koji brani njegov udarac, nakon čega Lavezzi puca s ruba kaznenog prostora i šalje loptu preko gola. Lavezzi je imao veliku šansu u 24. minuti ali nije uspio zatresti mrežu Valdesa. Nekoliko minuta kasnije Ibrahimović je centrirao, a ponovo neugodni Lucas Moura šutira, međutim Vlades loptu izbacuje u korner.

Ono što se dalo naslutiti u prvom dijelu, obistinilo se u 50. minuti meča. Sinoć nezaustavljivi Ibrahimović majstorski je uposlio Pastorea, koji je izašao sam pred Valdesom i zabio za vodstvo gostiju.

Desetak minuta poslije Messi je ušao u igru što je odmah donijelo i bolju igre domaćih,  a malo kasnije i gol.

Villa nakon akcije u kojoj je učestvovao i vidno povrijeđeni Messi, upošljava Pedra koji matira Sirigua i postiže gol koji će, ispostavit će se kasnije, biti dovoljan za plasman Barcelone u polufinale s obzirom da je do kraja meča domaćin uspio iskontrolisao utakmicu i mirno je privesti kraju.