Bayern ubjedljivo slavio, Eintracht i Borussija (D) remizirali 3:3

Bayern Minhen je postao jedina ekipa sa maksimalnim učinkom, nakon što su na svojoj Allianz Areni savladali Wolfsburg sa 3:0.

Prvi pogodak je postigao Bastian Schweinsteiger koji je iskoristio proigravanje Francka Riberyja, te pogodio za vodstvo od 1:0 na isteku 24. minute.

To je bilo sve u prvom poluvremenu, a nastavak ponovo protiče u znaku Bavaraca.

Igrala se 57. minuta kada je Mario Mandžukić iskoristio shaqirijev pas, te je mrežu Wolfsburga zatresao po drugi put. Isti igrač u 65. minuti, ovaj put na asistenciju Lahma postavlja konačan rezultat, za petu uzastopnu pobjedu svog tima ove sezone.

U Frankfurtu su Eintracht i Borussia Dortmund odigrali utakmicu sa šest golova, ali pobjednika nije bilo. U razmaku od 24. i 28. minute prvog poluvremena gosti su poveli pogocima Lukasza Piszczeka i Marca Reusa 2:0. Na početku drugog poluvremena Eintracht je brzim akcijama u samo nekoliko minuta izjednačio na 2:2 golovima Stefana Aignera i Takashija Inuije.

Ludilo u Frankfurtu trajalo je svega četiri minute kada je zabljesnuo Mario Götze. Defanzivcu Eintrachta spretno je oduzeo loptu u kaznenom prostoru, a onda ju elegantno, vanjskim dijelom kopačke, poslao pored nemoćnog vratara domaćih.

Činilo se da će aktuelni prvak konačno upisati prvu pobjedu u gostima ove sezone, a onda je Anderson Bamba u 73. minuti glavom u mrežu skrenuo ubačaj s desne strane za 3:3.

Rezultati:

Bayern – Wolfsburg 3:0 (Schweinsteiger 24, Mandžukić 57, 65)

Schalke – Mainz 3:0 (Farfan 21pen, Holtby 81, Pukki 89)

Greuter Fürth – Fortuna Düsseldorf 0:2 (Fink 26, Ilsø 34)

Eintracht – Borussia D 3:3 (Aigner 49, Inui 51, Bamba 73 – Piszczek 24, Reus 28, Götze 54)