Begović nesavladiv u pobjedi Stokea

Golman naše reprezentacije Asmir Begović odlično je branio cijelu utakmicu za Stoke, koji je nadigrao QPR rezultatom 1:0 u 11. kolu Premiershipa. Trenutak odluke desio se u 52. minuti kada je Charlie Adam na asistenciju Petera Croucha postigao gol za drugu ovosezonsku pobjedu Stokea.

Arsenal i Fulham podijelili su bodove, odigravši 3:3 u fenomenalnoj utakmici sa puno preokreta i dramatičnom završnicom. Topnici su imali prednost od 2:0 već sredinom prvog poluvremena. U 11. minuti Theo Walcott je asistirao, a francuski reprezentativac Olivier Giroud udarcem glavom sa peterca pogodio mrežu.

Izabranici Arsena Wengera povećali su vodstvo u 23. minuti. Ubačaj Mikela Artete sa desne strane, Lukas Podolski pretvorio je preciznim udarcem sa šest metara u pogodak. Uslijedio je period dominacije gostujuće ekipe koja je anulirala zaostatak od dva gola. Kostarikanac Bryan Ruiz centrirao je iz kornera sa desne strane u 29. minuti, a Dimitar Berbatov bio najviši u skoku i iz blizine smanjio rezultat. Puleni holandskog stručnjaka na klupi Fulhama Martina Jola poravnali su u 40. minuti. Ovaj put je Berbatov bio asistent za Alexandera Kačaniklića, koji je efektno glavom sa 12 metara savladao Vitu Mannonea.

Arteta je skrivio najstrožu kaznu nakon što je pogriješio izgubivši loptu u duelu sa Ruizom, kojeg je srušio u kaznenom prostoru Arsenala. Siguran realizator penala u 67. minuti za potpuni preokret na 3:2 za Fulham bio je Berbatov, kojem je to bio drugi gol u jučerašnjem meču. Samo dvije minute kasnije Walcott je ubacio sa desne strane, a Giroud glavom sa šest metara zabio svoj drugi pogodak i postavio konačan rezultat. U četvrtoj minuti sudijske nadoknade Arteta je propustio najbolju priliku za pobjedu pošto je njegov udarac sa bijele tačke odbranio Schwarzer i tako ponio neslavni epitet tragičara duela londonskih rivala.

Everton je bio bolji od Sunderlanda sa 2:1. Mada su gosti poveli preko Adama Johnsona u 45, ekipa trenera Davida Moyesa preokretom je došla do trijumfa pogocima Marouanea Fellainija u 77. i reprezentativca Hrvatske Nikice Jelavića u 79. minuti.