Begović zaustavio City

Stoke i Manchester City remizirali su 1:1 u četvrtom kolu fudbalskog prvenstva Engleske. Domaći su poveli u 15. minuti. Peter Crouch se izborio za loptu u gužvi između dva fudbalera građana i pogodio mrežu iz neposredne blizine.

U ovoj akciji strijelac gola za Stoke poslužio se dva puta rukom i u redovima prvaka Engleske imaće mnogo zamjerki što sudija meča na Britannia stadionu Mark Clattenburg nije vidio i sankcionisao nedozvoljeno igranje Croucha. Inicijativa Cityja urodila je plodom u 25. minuti kada je Javi Garcia glavom sa sedam metara postigao izjednačujući gol. Dva minuta kasnije Scott Sinclair je pucao iz voleja sa 10-ak metara, ali je golman Stokea Asmir Begović izbacio loptu u korner.

Naš reprezentativni čuvar mreže se istakao u 62. minuti izvanrednom reakcijom, zaustavivši udarac Yaye Tourea sa 10 metara, kao i u 87. kada je odbranio pokušaj Samira Nasrija. Golman Stokea bio je ponovo na visini zadatka u sudijskom vremenu kada je uz pomoć stative zaustavio šut Garcije glavom. Koliko je Džeko opasan za protivnički gol pokazalo se u posljednjim trenucima sudijske nadoknade kada je prebacio istrčalog Begovića, ali je fudbaler Stokea Ryan Shawcross izbacio loptu sa gol-linije. Golman bh. reprezentacije Asmir Begović branio je odlično cijeli meč, dok je napadač Cityja i našeg državnog tima Edin Džeko ušao u igru u 90. minuti.

Arsenal je deklasirao Southampton sa 6:1. Strijelci za domaćina bili su Jos Hooiveld autogol u 11. minuti, Lukas Podolski u 31, Gervinho u 35. i 71, Nathaniel Clyne autogol u 37, te Theo Walcott u 88, a za goste Danny Fox u 41.

Manchester United savladao je Wigan rezultatom 4:0. Odluka se desila u drugom poluvremenu kada su Paul Scholes u 51, Javier Hernandez u 63, Alexander Büttner u 66. i Nick Powell u 82. minuti postigli golove za ubjedljiv trijumf favorita.