Belgija s četiri komada ispratila Mađare sa EP

Reprezentacija Belgije savladala je visokim rezultatom 4:0 selekciju Mađarske u osmini finala EURO-a u Francuskoj i plasirala se u četvrtfinale u kojem će snage odmjeriti sa Velsom.

U okviru osmine finala Evropskog prvenstva u fudbalu na gradskom stadionu u francuskom Toulouseu snage su odmjerile reprezentacije Mađarske i Belgije, a pravdu na terenu je dijelio srbijanski arbitar Milorad Mažić.

Belgija je u napad na mađarski gol krenula od prve minute, a mađarska odbrana kapitulirala je u 10. minuti kada je nakon ubacivanja Kevin De Bruynea iz slobodnog udarca u petercu sam ostao i glavom gol postigao Toby Alderweirwld.

U nastavku meča igralo se uglavnom na sredini terena, a najveću šansu za gol ponovo su imali Belgijanci, tačnije De Bruine čiji šut iz slobodnog udarca je bravurozno odbranio Gabor Kiraly, 40-godišnji mađarski golman koji je ušao u historiju kao najstariji golman EURO-a.

Sav raskoš golmanskog znanja Kiraly je pokazao i u 42. minuti kada je odbranio šut Driesa Mertensa.

Mađari su u drugom poluvremenu zaigrali hrabrije i ofanzivnije prema golu. Nekoliko izglednih prilika za izjednačenje završilo je ili pored stative ili u rukama belgijskog golmana Thibauta Courtoisa.

U 78. minuti utakmice Eden Hazard odlično prolazi po lijevoj strani i asistira Michy Batshuayi povećava prednost Belgije na 2:0.

Kapiten Belgije Hazard samo dvije minute kasnije postiže gol rezantnim udarcem sa distance i postavlja rezultat 3:0 meča.

Yannic Carrasco je u posljednjim trenucima meča postavio konačni rezultat 4:0 u korist Belgije.

Belgija će u petak igrati četvrtfinalni meč protiv reprezentacije Velsa koja je u osmini finala jučer bila bolja od Sjeverne Irske.