Bez snage za iznenađenje

Rukometna reprezentacija BiH poražena je od Rusije sa 23:32 na domaćem terenu u trećem kolu grupe 7 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, što je njen treći neuspjeh poslije kojeg je ostala zakovana za dno tabele bez osvojenog boda.

Naš podmlađeni tim, bez nekoliko dosad standardnih reprezentativaca nije imao snage da iznenadi Ruse, sedmoplasiranu selekciju sa ovogodišnjeg SP-a u Španiji.

Bh. selekcija držala je rezultatski priključak protiv favorizovane Rusije do četvrte minute (2:2). Nakon toga gosti su preuzeli inicijativu i serijom od plus pet došli do vodstva 7:2 u 11. minuti. U tom periodu naši igrači dosta su lutali u napadu, ne znajući pronaći način da poentiraju u napadu. Ipak, posetepeno se poboljšavao kvalitet igre Markovićevih izabranika, koji su u 18. minuti smanjili zaostatak na tri gola (7:10), da bi pet minuta prije kraja stigli na minus dva – 10:12. U 22. i 23. minuti BiH nije iskoristila čak tri zicera, što je pokazatelj slabe šuterske forme naših rukometaša. Do kraja prvog dijela, odnos snaga se nije promijenio. Rusi su pojačali ritam u finišu i do odmora povećali razliku na četiri gola (13:17).

Nastavak meča donio je dosta nesigurnosti i bezidejnosti u našoj igri, za razliku od favorizovanih gostiju koji su dominirali u svim segmentima. Gosti su bili neumoljivi, ne propuštajući skoro nijednu priliku za postizanje gola, tako da su u 50. minuti imali vodstvo od plus sedam (21:28). Naši rukometaši nisu imali protivigru za razigranog  favorita, pa je semafor na kraju pokazao konačnih minus devet.
U narednom kolu naša reprezentacija gostuje u nedjelju (14 sati) kod Rusije u Krasnodaru.