Bh. kadeti izborili plasman u elitnu rundu kvalifikacija za EP

Kadetska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se u elitnu rundu kvalifikacija za europsko prvenstvo za igrače do 17 godine koje će 2018. biti održano u Engleskoj.

Izabranici selektora Sakiba Malkočevića su u trećem kolu kvalifikacijskog turnira u Skoplju odigrali neriješeno 1:1 sa selekcijom Slovačke i osvojili prvo mjesto u grupi.

Slovaci su prvi došli do prednosti golom Lvrinčika u 61. minuti, a Stanić je izjednačio rezultat pet minuta kasnije.

Makedonija je u drugom susretu grupe pobijedila Moldaviju sa 2:0.

BiH, Slovačka i Makedonija su turnir završile s istim brojem bodova (5), ali je zbog najbolje gol-razlike BiH prva u grupi.

Elitna runda kvalifikacija igrat će u rano proljeće naredne godine, a 15 najboljih selekcija iz te faze plasirat će se na završnicu prvenstva koja će biti održana u maju u Engleskoj.