Bh. nade za osam minuta rasturile Grke

Pred veoma malim brojem gledalaca na stadionu Asim Ferhatović Hase danas je fudbalska U21 selekcija BiH deklasirala selekciju Grčke rezultatom 4:0. Sav posao je već bio odrađen u prvom dijelu susreta kada je u 16 minuti na semaforu pisalo nevjerovatnih 4:0!

Već u 3. minuti Đurić se našao u dobroj šansi. Prošao je pored odbrane Grčke, ušao u kazneni prostor gdje je  nad  njim napravljen prekršaj. Međutim, rumunski sudija  je  smatrao da se radi o simulaciji, pa je Đurić zaradio žuti karton

U 8. minuti 1:0. Kvesić je s desne strane centaršutem gađao Bilbiju koji loptu glavom sa desetak metara skreće u mrežu gostiju. U 11. minuti već je 2:0. U skoro indentičnoj akciji kao kod prvog gola, u ulozi asistenta ovaj put se našao Stevanović, a Bilbija ponovo pogađa. Grci se nisu ni oporavili od šoka, a bh. nade su u 15. minuti zabile i treći gol! Višća je izveo korner s lijeve strane, odbrana Grčke je izbacila loptu na nekih 20 metara od svog gola, na nju je natrčao Bešić i topovskim udarcem pogodio za 3:0. Samo minut kasnije Čolić je nakon jedne akcije po desnoj strani loptu ubacio na pet – šest metara od grčkog gola, a Đurić je skočio i glavom loptu smjestio iza leđa grčkog golmana. U narednih pola sata naši su smirili igru ne dozvolivši rasturenim Grcima da zaprijete našem golu. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

U drugo poluvrijeme, gosti, svjesni da od rezultatskog povratka nema ništa, ušli su dosta ležerno pokušavajući nešto više napraviti dalekometnim šutevima. Igra se odvijala uglavnom na sredini terena, a do kraja vrijedi izdvojiti jedino pokušaje Bilbije, prvo u 60. , a potom i u 67. minuti iz slobodnog udarca. Ovom pobjedom naša selekcija je osigurala put u baraž.