BiH poražena od Srbije: Slom u nastavku

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine razočarala je navijače porazom od Srbije u utakmici drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2014. godine odigranoj u dvorani “Mirza Delibašić” pred 2.500 gledalaca.

Ključ poraza izabranika selektora Dragan Markovića bio je neobjašnji pad i podbačaj u drugom poluvremenu kada su bezidejnošću u napadu i velikim propustima u odbrani ispustili vodstvo od četiri gola prednosti stečeno u prvih 30 minuta igre. Naši rukometaši u drugom dijelu susreta postigli su samo devet golova, dok su gosti 16 puta pogađali mrežu golmana Enida Tahirovića i Nebojše Grahovca.

Bh. rukometaši vrlo dobro su otvorili utakmicu. Nakon izjednačene igre koja je trajala do 9. minuti golom Damira Doborca u 11. minuti dolazimo u vodstvo od 4:3. Minut kasnije Toromanović pogađa za 5:3, da bi Panić u 14. minuti odveo BiH do tri gola prednosti (6:3).

Uslijedila je period dosta izjednačene igre, a gosti u 19. minuti smanjuju na gol zaostatka (7:6). To je bio signal Markovićevim izabranicima da zaigraju još jače i ofanzivnije, što je rezultiralo našim najvećim vodostvom od 11:6 u 25. minuti. Prvo poluvrijeme moglo je biti završeno i uvjerljivijom prednošću naših rukometaša da su pri izvođenju sedmeraca Vražalić, Stojanović i Terzić bili efikasniji. Najzaslužniji za vodstvo BiH u prvom poluvremenu bili su Enid Tahirović sa devet odbrana i Muhamed Toromanović sa pet pet golova.