BiH u finalu savladala Češku

Izabranici Nenada Markovića su na poluvremenu imali 13 poena prednosti (37:24), ali su zahvaljujući sudijskoj pomoći mladi češki košarkaši šest minuta do kraja utakmice smanjili prednost na 63:54

Veliki uspjeh juniorska košarkaška reprezentacije Bosne i Hercegovine, osvojila je Evropsko prvenstvo B divizije. U finalnom susretu juče na Ilidži savladali su selekciju Češke rezultatom 76:64. Već samim plasmanom u finale oba tima obezbijedila učešće u A diviziji naredne godine, tako da je ovaj susret bio mnogo manje nervozan nego što je to uobičajeno.
Izabranici Nenada Markovića su na poluvremenu imali 13 poena prednosti (37:24), ali su zahvaljujući sudijskoj pomoći mladi češki košarkaši šest minuta do kraja utakmice smanjili prednost na 63:54. Ipak, bh. nade su su do kraja uspjeli povećati ponovo prednost. Najefikasniji u bh. redovima bio Nedim Buza sa 20 poena, Jusuf Nurkić je ponovo imao double-double, 18 poena i 11 skokova, dok je kod Češke Radovan Kouril bio najefikasniji sa 24 poena.