Boateng debitovao, ali Barcelona doživjela poraz u Sevilli

Fudbaleri Seville porazili su večeras Barcelonu sa 2:0 na domaćem terenu u prvom meču četvrtine finala Kupa Kralja.

Barcelona je u Sevillu došla bez prve zvijezde Lea Messija, a u timu se našlo novo pojačanje Kevin-Prince Boateng.

Sevilla je možemo to tako reći iskoristila odsustvo Messija na najbolji mogući način te je stekla vrlo lijepu prednost pred revanš.

Andalužani su povelli u 58. minuti preko Sarabije, da bi pobjedu učinio još većom i boljom Ben Yedder 14 minuta pirije kraja.

Treba reći i to da je Barcelona imala svoje šanse na ovom susretu, a najbolju je propustio Malcom kada je u prvom poluvremenu prošao i golmana, ali šutirao pored gola.

Revanš je na rasporedu za sedam dana na stadionu Camp Nou, a Katalonci će u tom meču vjerovatno biti jači za Lea Messija.