Borba za trofej: Večeras se sastaju Villareal i Manchester United

Nogometaši Manchester Uniteda i Villarreala večeras igraju finale Europske lige. Susret počinje u 21 sat u Gdansku.

Do sada su se ove dvije ekipe u europskim takmičenjima susrele četiri puta, a sve su utakmice završile bez golova.

Villarreal nikada nije bio u finalu velikih europskih kupova, United je tri puta osvojio Ligu prvaka, a Europsku ligu jednom – 2017. godine.

Oprečna je situacija s trenerima. Villarrealov Unai Emery tri je puta sa Sevillom osvojio Europsku ligu i zajedno s Giovannijem Trappatonijem drži rekord.

Ole Gunnar Solskjaer do sada nije osvojio europski naslov.

Villarreal je u četvrtfinalu pobijedio Dinamo, a u polufinalu Arsenal. United je u četvrtfinalu bio bolji od Granade, a u polufinalu od Rome. Osim naslova pobjednika, osvajač Europske lige izborit će i nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone.

Za gledaoce u BiH osiguran je direktan TV prenos na kanalu Arena Sport 1.