Bravo momci. Bez obzira na poraz

U okviru 1. kola završnice Kupa Nogometnog saveza FBiH nogometaši Rudara iz Kamengrada su poraženi rezultatom 2:1 na teškom gostovanju kod veoma dobre momčadi Sloge iz Gornjeg Vakufa, jedne od najboljih ekipa u Drugoj ligi FBiH-Jug.  Mada ne treba tražiti opravdanje za poraz, treba ipak istaći da su zeleno-crni nastupili znatno oslabljeni, a oni igrači koji su branili boje kluba zaslužuju čestitke za borbenu igru.

Rudar je bolje otvorio utakmicu i od prvog sudijskog zvižduka je napadački krenuo prema golu domaćina. Terenska inicijativa se isplatila već u 6. minuti kada se Ajdin Hodžić odlično snalazi u šesnastercu Sloge i preciznim udarcem dovodi svoju momčad u vodstvo. U prvom poluvremenu Rudar je bio znatno bolja ekipa na terenu i stvorio nekoliko dobrih prilika, ali su i domaćini  više puta zaprijetili. Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću Rudara.

U nastavku utakmice skoro ista slika na terenu do 72. minute kada Sloga uspijeva doći do izjednačenja. Nakon toga dolazi do pada i kod igrača Rudara, a Sloga preuzima potpunu kontrolu i dominira do kraja utakmice. Pobjednički gol su dali u 87. minuti.  Inače, u ovom dijelu takmičenja igra samo jedna utakmica i Sloga se u 2. kolu sastaje sa federalnim prvoligašem Travnikom.

Trener Rudara Ferid Kuželj je čestitao domaćinu na pobjedi, ali naglašava da je na rezultat svakako uticalo što nisu igrala tri ključna igrača.  „ Nažalost negativan rezultat. Kad se segledaju stvari ,igrali smo dobrih 65 minuta i trebali smo voditi najmanje  dva gola razlike. Ispustili smo dosta dobrih i izglednih prilika,a na kraju stiže kazna.

Nedostajala su tri standardna igrača Burnić, Krkić i Emal Hodžić što je sigurno bio veliki hendikep. Ostaje žal jer smo zaslužili slijedeći krug. Mi nastavljamo dalje, već nas čekaju novi izazovi u ligi i novoj sezoni kupa USK.“, rekao je trener Kuželj.