Naslovnicainmedia danas

Bravo/ Sanski judisti osvojili 14 medalja

Vitrine Judo kluba „Sana“ iz Sanskog Mosta od proteklog vikenda su bogatije za novih 14 medalja, čime se broj osvojenih odličja u 2019. godini popeo na 241. Novi uspjeh mladi sanski judisti su ostvariili na veoma jakom međunarodnom turniru u Kaknju.

U proteklu subotu je održan veliki 12. međunarodni judo kup pod nazivom “Kakanj open 2019” na kojem je učešće uzelo 400 takmičara iz 39 klubova. Kako nas je informisao Muhamed Kolaković, trener Judo klub „Sana“, sanski klub je nastupio sa 18 takmičara koji su dobili priliku da nastupe na ovom sportskom događaju.

Oni su uglavnom ostvarili pobjede, bilo je i poraza, ali je bitno da su bogatiji za jedno više iskustvo. Judo klub „Sana“ je u Kaknju osvojio 14 medalja od čega tri zlatne, četiri srebrne i sedam bronzanih.

Na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja su se popeli i zlatne medalje su osvojili Adna Nalić, Edin Dunić i Hana Handanagić, srebrne medalje osvojili su Mehmed Sušić, Dino Đumišić, Imran Muhtar i Boris Trivić, a bronzane Ivano Atlija, Adem Sinanović, Adela Nalić, Meryem Krupić, Ajdin Kumalić, Alis Ajkić i Ena Ajkić, a iako su pokazali odlične borbe bez medalja su ostale Ena Bašić i Ajla Kumalić.

Trener Kolaković je čestitao svojim takmičarima koji su u izuzetno jakoj konkurenciji ostvarili uspjeh, ali je i pohvalio one takmičare koji ovaj put nisu osvojili odličja.

Kako je istakao, takmičari koji nisu uspjeli osvojiti medalje su pokazali veliku borbenost i opravdali svoje nastupe, te im je čestitao na trudu i zalaganju kao i na sportskoj korektnosti. On je posebnpo pohvalio svoje pulene za fer i korektno ponašanje na turniru u Kaknju.

Treba istaći, da su mladi sanski judisti u 2019. godini nastupili na 26 turnira u Bosni i Hercegovini, Sloveniji i Hrvatskoj, uključujući i kantonalno, federalno i državno prvenstvo. Osvojili su čak 241 medalju od čega 81 zlatnu, a broj osvojenih odličja će svakako biti i veći jer do kraja ove godine imaju još nastup 21. decembra na međunardnom judo kupu u slovenskom gradu Mariboru .

Na kraju treba istaći, da su mladi sanski judisti jedni od najboljih sportskih ambasadora Sanskog Mosta, jer su ime svoga grada u lijepom svijetlu predstavili kako širom BiH, tako i van njenih granica, a RTV Sana želi im puno sreće i uspjeha i u narednim takmičenjima.