Bravo Senijade!

Kapiten Domžala, Senijad Ibričić, je postigao gol i asistirao za gol u pobjedi svog tima nad aktuelnim prvakom lige. Senijad Ibričić se postignutim golom izjednačio sa najboljim strijelcem u istoriji Domžala.

Domžale su došle do 12. prvenstvene pobjede u sezoni. Utakmica XXX. kola Prve lige Telekom Slovenije, na stadionu Športni park Domžale između Domžala i Celja, pripala je zasluženo domaćinu rezultatom 3 : 1 (1:1).

Gosti iz Celja su prvi poveli sa 0:1 golom Dangubića u 40. minutuNa 1:1 izjednačio je Vuklišević u 45. minuti nakon centaršuta Ibričića

.Gol za 2:1 postigao je Kolobarić u 54. minuti

Konačan rezultat utakmice 3:1 postavio je kapiten Senijad Ibričić iz jedanaesterca u 56. minuti. Preciznim šutem u lijevi ugao gola, Senijad Ibričić je na drugoj utakmici zaredom uspješno izveo jedanaesterac.

Zbog dobre igre, gola i asistencije, Senijad Ibričić je izabran u tim XXX. kola Prve lige Telekom Slovenije.

Postignutim golom Ibričić se popeo na drugo mjesto vječne klupske liste strijelaca sa postignutih 35 ligaških golova izjednačivši se sa najboljim strijelcem u istoriji kluba Zlatanom Ljubijankićem.

Ibričić već u narednom kolu ima šansu da postane najbolji strijelac u istoriji Domžala.

Senijad je u Domžale stigao 2017.godine iz Kopera te pistigao 42 gola i dodao 28 asistencija u 140 odigranih utakmica.Ove sezone je postigao šest golova i pet puta asistirao u slovenačkom šampionatu.