NaslovnicaSanski MostLokalne teme

BRAVO Uspješni sanski nogometni talenti

U 25. kolu U-19 Premijer omladinske lige BiH, FK Radnik Hadžići ugostio je FK Sarajevo. U tom duelu nastupila su i dva mlada nogometaša iz Sanskog Mosta, Edhem Šupuk i Tarik Ramić, saigrači iz zaista sjajne generacije u omladinskim selekcijama Podgrmeča.

Edhem Šupuk je bio strijelac pobjedonosnog gola za juniore Radnika u pobjedi nad Sarajevom.Strijelac jednog gola za juniore Sarajeva bio je Tarik Ramić.

Juniori Radnika došli su do treće uzastopne pobjede nakon što su u pretposljednjem kolu juniorske Premijer lige na domaćem terenu pobijedili Sarajevo rezultatom 3 : 2 (1:2)U dramatičnoj utakmici ekipa Radnika je dva puta gubila, ali nije odustajala i na kraju je stigla do preokreta i pobjede koja ih ostavlja u borbi za ostanak u juniorskoj Premijer ligi BiH.

Juniori Sarajeva su poveli golom Irmana Sejmenovića, da bi golom Nurulaha Harbaša Radnik izjednačio na 1:1.Tarik Ramić je u 35. minutu utakmice doveo juniore Sarajeva u vodstvo od 0:1.

Bio je to treći gol Tarika Ramića u ovoj sezoni za juniore Sarajeva. U dramatičnoj završnici Mithat Novalić je izjednačio rezultat da bi Edhem Šupuk u 78. minutu sjajnim šutem iz slobodnog udarca riješio utakmicu i donio veliku pobjedu svom timu od 3:2.

Bio je ovo prvi gol Edhema Šupuka u ovoj sezoni za juniore Radnika.

U narednom kolu juniori Radnika gostuju Rudaru iz Prijedora gdje uz pobjedu imaju šansu da ostanu u ligi.Edhem Šupuk će nastupiti protiv Eldara Kamenčića, svog prijatelja i komšije, bivšeg saigrača iz NK Trnova, NK Podgrmeč Sanski Most i FK Borac Banja Luka.