Bravo, Zmajevi: Bosna i Hercegovina pobjedom nad Mađarskom otvorila Eurobasket

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je pobjedom nad Mađarima (95:85) otvorila Europsko prvenstvo koje je igra u Njemačkoj i Gruziji.

Zmajevi su na startu u našoj grupi igrali protiv Mađarske, i nakon rezultatske klackalice u prvom poluvremenu, u trećoj dionici su napravili sjajnu razliku od deset poena i mirno priveli meč kraju.

Prvo poluvrijeme

U Kelnu su Zmajvi loše otvorili duel. Mađari su u jednom trenutku vodili i osam poena razlike. U tom periodu igre u napadu smo imali samo raspoloženog Džanana Musu, dok nam je odbrana bila slaba. Vojvoda nas je “uništavao” trojkama.

U drugoj dionnici smo uspjeli doći do rezultatskog egala. Tada se probudi veći dio ekipe, u prvom redu Roberson, koji nas je trojkom doveo na sjajnih 45:46.

Drugo poluvrijeme

Mađari su u trećoj dionici bili u problemu. Igra nas je podsjetila na nedavni duel u Skenderiji i meč sa Francuzima.

Halilović je proradio, Musa je držao konce igre (sjajno asistirao nekoliko puta), a krenulo je i Nurkića.

ađari su se raspali, ubacili su svega jednu trojku u tom dijelu igre, a Vojvodu je stao šut.

Bosna i Hercegovina je treću dionicu meča dobila sa 28:17.

U posljednjoj četvrtini smo imali i 12 poena razlike, ali su onda Mađari ponovo uhvatili ritam i došli na opasnih (73:76).

Imali smo plus 5, a onda je Hanga postigao trojku za 78:76 za BiH. Srećom, Nurkić je postigao koševe za 80:76. Nurkić je tada imao 16 poena. Tada je bilo još šest minuta do kraja.

Odbrana nam je bila slabija u četvrtoj dionici.

Halilović je sjajan bio u posljednjih pet minuta, pa nas je odveo na 86:78. Kamenjaš, pa Roberson vode Bosnu na nedostižnih 90:78.

Ostale su bile tri minute do kraja meča. Na kraju Roberson tricom zatvara priču u Kelnu.

Musa i Nurkić su postigli po 19 poena, Roberson je dao 18, a Halilović 16 poena.

Sljedeći meč Zmajevi igraju protiv Njemačke, 3. septembra.