Veliki uspjeh Atletskog kluba “Sana” Sanski Most. Amela Trožić prvakinja BiH u disciplini 5000 metara na Atletskom prvenstvu Bosne i Hercegovine za seniore i seniorke koje se održava na Kamberovića polju u Zenici.
Bh olimpijci Amel Tuka i Mesud Pezer očekivano su se okitili zlatnim medaljama u svojim disciplinama na Državnom seniorskom prvenstvu Bosne i Hercegovine za atletičarke i atletičare, koje se održava na Atletskom stadionu Kamberovića polje u Zenici.
Na prvenstvu sudjeluju 182 takmičara i takmičarki iz 28. bh. klubova, a već prvog su dana oborena i tri državna rekorda.
Na atletskoj utrci od 5.000 metara prvo mjesto je zauzela Amela Trošić iz AK Sana Sanski Most sa vremenom 20:45,01.
Osim Amele Trožić za AK Sana na atletskom prvenstvu BiH zapažene nastupe imaju Anis Bojić, Jasmin Ališić i Mehrudin Šljivar.
Trener Ekrem Jakupović i atletičari Sane u ovoj godini postižu izuzetno velike uspjehe, te zaslužuju veću podršku i bolje uslove za treninge.Oni su ponos Sanskog Mosta.
Čestitke Ameli Trožić i AK Sana Sanski Most na velikom uspjehu!

COMMENTS