BUDU LI IGRALI REDOVNO I DOBRO do marta 2017. godine ovi igrači biće zanimljivi Baždareviću

Fudbalska reprezentacija BiH završila je sa svojim nastupima u 2016. godini i svoje sljedeće utakmice igraće krajem marta 2017. godine.

U Zenici 25. marta dočekujemo slabašni Gibraltar, a u tom FIFA-inom terminu Zmajevi će vjerovatno igrati i jedan prijateljski susret. Protiv Gibraltara Baždarević neće moći računati na Džeku, Jajala, Lulića i Vranješa.

Do mjeseca marta niz naših internacionalaca imaće priliku da redovnim i dobrim nastupima za svoje klubove “natjeraju” Mehmeda Baždarevića da ih pozove.

Proteklog vikenda pratili smo nastupe tih igrača kao i igrača koji se nalaze na zvaničnom širem spisku reprezentacije BiH.

*NAPOMENA: U obzir su uzeti igrači koji su nastupali za A selekciju BiH ili su se našli na širem spisku selektora Baždarevića za prethodna okupljanja te igrači koji su nastupali ili još uvijek nastupaju za omladinske selekcije BiH (svi nabrojani imaju pravo nastupa za BiH).

Golmani:

Jasmin Fejzić (Bochum – Eintracht Braunschweig 1:1, Njemačka) – branio svih 90 minuta,

Goran Karačić (Adanaspor – Besiktas 1:2, Turska) – branio svih 90 minuta,

Odbrana:

Dario Dumić (Ajax – NEC 5:0, Holandija) – 90 minuta igre,

Mateo Sušić (Saxan – Sheriff 1:5, Moldavija) – 90 minuta igre,

Josip Kvesić (Hajduk – Lokomotiva 2:1, Hrvatska) – 90 minuta igre,

Avdija Vršajević (Osmanslispor – Alanya 2:0, Turska) – rezerva,

Samir Memišević (Groningen – Den Haag 2:1, Holandija) – rezerva.

Vezni red:

asistencija-ikona asistencija-ikona asistencija-ikona Haris Duljević (Sarajevo – Mladost 4:3, BiH) – 90 minuta igre + tri asistencije,

Zvonimir Kožulj (Hajduk – Lokomotiva 2:1, Hrvatska) – 90 minuta igre,

zuti-karton Anel Hadžić (Mezokovesd – Videoton 2:1, Mađarska) – 90 minuta igre + žuti karton,

Tomislav Tomić (Sloboda – Zrinjski 3:3, BiH) – 90 minuta igre,

asistencija-ikona Deni Milošević (Gaziantepspor – Konya 0:3, Turska) – igrao do 84. minute + asistencija,

zuti-karton Srđan Grahovac (Salzburg – Rapid 2:1, Austrija) – igrao od 33. minute + žuti karton,

gol-ikona Amir Hadžiahmetović (Gaziantepspor – Konya 0:3, Turska) – igrao od 61. minute + GOL,

Napad:

gol-ikona gol-ikona Riad Bajić (Gaziantepspor – Konya 0:3, Turska) – igrao do 61. minute + DVA GOLA,

Armin Hodžić (Dinamo – Istra 1:1, Hrvatska) – igrao od 46. minute.

Haris Hajradinović (Haugesund – na posudbi iz Genta) – 27 utakmica, četiri gola, sedam asistencija (sezona u norveškoj ligi završena).