NaslovnicaLokalne teme

Burzić i Pašagić briljirali protiv “svojih”

U okviru 2. kola Prve rukometne lige Federacije BiH grupa sjever za vikend je u Gradskoj dvorani u Sanskom Mostu RK „Sana 7“ ugostiila RK „Bihać“. Očekivano, Biščani su bili bolji od znatno podmlađenog sastava sanskog rukometnog kluba.

Sanjani su dobro otvorili utakmicu. Na početku su poveli sa 2:0, nakon pet minuta igre imali su tri gola prednosti 5:2, a u desetoj minuti su vodili rezultatom 6:4.

No, to je sve što su sanski igrači uradili u ovoj utakmici. U nastavku su promašili nekoliko zicera što gostujući igrači znalački koriste i brzim kontrama donose preokret. Dosta stariji i iskusniji igrači „Bihaća“ do dvadesete minute uspijevaju postići čak deset golova, a primiti samo tri i rezultat tada glasi 9:14.

Do kraja prvog dijela utakmice Bišćani pokazuju svoj kvalitet i prevođeni nezaustavljivim Anelom Burzićem i odličnim golmanom Aldiniom Pašagićem, nekadašnjim igračima „Sane 7“, na odmor odlaze rezultatom 13:21. U nastavku trener domaćina, Senad Maličević, šansu za dokazivanje daje skoro svim igračima koji ove godine nastupaju za „Sanu 7“.

To se svakako odrazilo na kvalitet igre i učinak mladih sanskih rukometaša, te „Bihać“ sasvim zasluženo dolazi do pobjede visokomim rezultatom 20:41. Najefikasniji u redovima domaćina bili su Bašić sa 8 golova, te Crnojević sa 6, a u listu strijelaca su se još upisali Mujkanović 3, Hadžić 2 i Grabović 1 pogodak. U gostujućoj ekipi listru strijelaca predsvodi Burzić sa 13 pogodata, te Hafurić sa 7 i Hošić sa 6 pogodaka.

Ttreba ipak istaći, da za „Sanu 7“ više ne nastupa jedan od najbpoljih igrača Gojko Blagojević, te iskusni Dino Okanović, a klub sa klube ne vodi ni dugogodišnji trener Ibrahiim Alihodžioć, tako da trenutno boje kluba brane većinom juniori, pa čak i kadeti.

Svakako, mladim sanskim rukometašima treba još dosta utakmica, kako bi stekli potrebno takmičarsko iskustvo, ali raduje igra prvog sastava u prvom poluvremenu protiv „Bihaća. U upravi RK „Sane 7“ napominju da su barem za sada rezultati u drugom planu, a cilj kluba je da se mladi igrači što više takmiče kako bi se dobila jedna kvalitetna generacija koja će dostojanstveno predstavljati svoj grad.

Ono što raduje je da mladi sanski igrači imaju podršku svojih sugrađana, a sinoć ih je sa tribimaimali bodrilo preko stotinu vjernih navijača i simpatizera kluba. U narednom kolu sanski rukometaši gostuju kod RK „Lukavac“.