Calhanoglu podijelio fotografiju s Džekom uz zastave Turske i BiH, Dijamant ga zove “bratom”

Edin Džeko nastavio je svoj golgeterski niz protiv Fiorentine u meču u kojem su Nerazzuri slavili važnu gostujuću pobjedu rezultatom 3:1, a Dijamant je bio u centru pažnje i nakon utakmice.

Džeko je postigao svoj četvrti pogodak u dresu Intera poslije kornera Hakana Calhanoglua za vodstvo Intera 2:1, a turski internacionalac je nakon susreta na društvenim mrežama podijelio njihovu zajedničku fotografiju iz svlačionice koja je pobrala veliki broj lajkova.

Na fotografiji objavljenoj na Twitteru, Calhanoglu je u opisu fotografije stavio tursku i bosansku zastavu.

Fotografiju je na Instagramu komentarisao i Džeko, koji je Calhanogluu napisao “brate”.

Turski veznjak i bh. napadač pokazali su se vrlo kompaktibilnim, te su odlično počeli sezonu u Interu. Džeko je Calhanogluu asistirao na meču protiv Genoe, a sada mu se Hakan “revanširao”.

U razgovoru za italijansku televiziju DAZN nakon utakmice, Džeko je pohvalio trud i kvalitetu obje ekipe u utakmici u kojoj se njegov pogodak pokazao odlučujućim.

“Svi golovi su mi važni, a još je bolje ako pomognu timu. Ovo je velika timska pobjeda, a mi smo pokazali da smo odlična ekipa. U prvom smo poluvremenu jako smo se mučili, zahvaljujući Fiorentini koja je također izvrsna ekipa. U nastavku smo bili konkretniji i postigli smo dva brza gola koja su preokrenula meč”, rekao je Džeko, koji je dodao da se odlično slaže sa Lautarom Martinezom u vrhu napada.

Inter u narednom kolu čeka novi težak ispit kada na svom terenu dočekuju Atalantu.