Cedevita uvjerljiva, Musa za 26 minuta ubacio 23 poena

Cedevita je u 25. kolu A1 lige nadigrala Alkar i stigla do 17. pobjede. Gosti iz Zagreba slavili su sa 80:60 i sve osim pobjede Cedevite bilo bi veliko iznenađenje

Nakon prve dionice gosti su vodili 20:12, a na poluvremenu rezultat je glasio 39:29. U trećoj i četvrtoj četvrtini Cedevita je samo povećala prednost i na kraju došla do izuzetno uvjerljivog trijumfa.

U Hrvatskoj će se odigrati još jedno kolo, a onda slijedi play-off i Cedevita je naravno favorit za odbranu titule bez obzira što se sada nalazi u donjem dijelu na tabeli klubova koji idu u doigravanje.

Najbolji u redovima Cedevite bio je naš Musa, koji je za 26 minuta ubacio 23 poena uz 9/12 šut iz gre (8/10 za dva), te je imao tri skoka i jednu asistenciju.

Dvocifreni u trijumfu gostiju bili su još Shurna sa 12, te Krušlin sa 11 i Bilan sa 10 poena. Kod Alkara Vučić je ubacio 17, a Boban 12 poena.