Četiri gola na Olimpicu: Romi samo bod u derbiju protiv Fiorentine

Fudbaleri Rome večeras su remizirali na svom terenu protiv Fiorentine (2:2) u derbiju 30. kola italijanske Serije A.

Gosti su mnogo bolje otvorili utakmicu na Olimpicu i šokirali domaće kada su došli do vodstva u 12. minuti. Biraghi je centrirao iz kornera, a najviši u kaznenom prostoru domaćih bio je Pezzella koji je pogodio za 0:1.

Ipak, samo dvije minute kasnije Roma je uspjela da izjednači. Kluivert je s desne strane loptu ubacio u peterac, a najbolje se snašao mladi Zaniolo koji je sjajno pogodio glavom za 1:1.

Početkom drugog dijela Fiorentina je ponovo stigla do prednosti. Ovaj put mrežu Rome zatresao je Gerson koji je u Fiorentinu stigao na posudbu upravio iz Vučice.

No, baš kao u prvom dijelu Roma je ekspresno izjednačila. To se desilo u 57. minuti kada je sjajan gol postigao Diego Perotti.

Edin Džeko odigrao je svih 90 minuta, ali ponovo nije uspio ništa da uradi na Olimpicu gdje već skoro preko godinu dana nije dao gol u Seriji A.

Roma ima sve manje šansi za Ligu prvaka jer su šesti sa 48 bodova, dok je Fiorentina deseta sa 39 bodova.