Četvrtfinalna utakmica kupa Italije prošla u znaku dvojice “Sanjana”

Dva internacionalca su se našla na dvije strane u borbi za polufinale.
Samir Handanović godinama vrijedi za najboljeg golmana, ne samo na Apeninima i Balkanu, nego i Evropi. Inter je njegove zlatne ruke platio 15 miliona eura.

Sergej Milinković Savić SMS, iako ne igra u očekivanoj formi, još uvijek vrijedi za jednog od najtalentovanijih mladih fudbalera na planeti. Lacio je procijenio njegove noge na više od 100 miliona eura.

INTER – LACIO 4:5 (1:1, 0:0)

Gosti iz Rima su od početka nametnuli svoj ritam i bili opasniji po gol Samira Handanovića u regularnih 90 minuta, a zatim i u produžecima. Handanović je činio čuda i barem u četiri-pet izglednih prilika spasio Inter.

Najprije je u 30. minutu Handanović je odbranio šut iz okreta Ćiri Imobileu, da bi dva minuta kasnije Sergej Milinković Savić bio za malo neprecizan poslije udarca glavom sa desetak metara. Handanović je početkom drugog dijela opet spašavao domaćina poslije majstorskog “suvog lista” Luisa Alberta, a potom i nakon “preskakanja” lopte Franćeska Aćerbija. Svakako je Samir Handanović najzaslužniji što je Inter sačuvao “nulu”.

Najbolju šansu i to stopostotnu za Lacio imao je rezervista Felipe Kaisedo u 89. minutu kad se našao “oči u oči” sa Handanovićem, ali i ovog puta Handanović je odlično intervenisao i omogućio Interu produžetke.
Sve silne odbrane Handanovića mogao je Inter da “naplati” i prije produžetaka ali njegovi saigrači nisu iskoristili dvije idealne prilike.
Handanović ništa nije mogao u 108. minutu kad je njegovu mrežu pogodio Ćiro Imobile, za vodstvo Lacija od 1:0.

A onda je duboko u sudijskoj nadoknadi drugog produžetka, igrao se 124. minut i gosti iz Rima su očekivali kraj. Glupost je napravio Sergej Milinković Savić i faulirao u kaznenom prostoru protivnika, a sudija je poslije pregledavanja VAR-a pokazao na penal.

Penal je u izjednačenje pretvorio kapiten Intera Mauro Ikardi.

Odluka o putniku u polufinale morala da padne izvođenjem penala.
Handanović je uspio odbraniti jedan penal ali to nije bilo dovoljno Interu da prođe dalje.

Čini se da je pravda na kraju ipak zadovoljena jer je samo zahvaljujući Handanoviću Inter uopšte i izborio produžetke, a na kraju i penale.