Chelsea i Juventus remizirali, minimalna pobjeda Uniteda

Chelsea i Juvenstus podijelili su bodove, odigravši 2:2 u derbiju grupe E, koji je ponudio izvanredan i dinamičan fudbal. Iako su izabranici Roberta Di Mattea imali prednost od dva gola razlike, gosti su uspjeli izjednačiti rezultat, pokazavši kvalitet.

Od 2:0 do 2:2

Prvak Evrope imao je inicijativu početkom meča sa starom damom, koja je propustila prvu veliku priliku za vodstvo u 21. minuti. Marchisio je izašao sam ispred golmana domaćina Čecha, koji je odbranio udarac fudbalera torinske ekipe. Gosti su ponovo ozbiljno zaprijetili preko Vučinića, koji je neometan u 29. minuti pucao pored lijeve stative. Samo dva minuta kasnije Chelsea je kaznio promašaje Juvenstusa vodećim pogotkom Oscara, koji je šutirao sa 25 metara, lopta je okrznula Bonuccija  i  prevarila nemoćnog Buffona. Novo slavlje navijača londonskog tima na Stamford Bridgeu uslijedilo je u 33. minuti. Oscar je prihvatio loptu i iz okreta sa 20 metara izvanrednim udarcem pogodio rašlje gola gostiju. Ubrzo je Juve smanjio zaostatak i vratio neizvjesnost nakon što je Vidal u 38. minuti lijevom nogom sa 20-ak metara savladao Čecha. Uzbuđenja su nastavljena u 44. minuti, kada je šut Torresa odbranio Buffon.

U 51. minuti Ivanović je oprobao udarac iz daljine, a Buffon bio na visini zadatka, kao i malo kasnije kada je zaustavio pokušaj Lamparda iz slobodnjaka. Mata je u 79. minuti šutirao pored gola sa 10 metara što se plavcima osvetilo samo minut kasnije. Marchisio je proigrao rezervistu Quagliarellu, koji je iskosa sa sedam metara sa lijeve strane poslao loptu kroz noge Čecha za konačnih 2:2. Juventus je mogao do pobjede u 87. minuti, ali je udarac Quagliarelle zaustavila prečka. Golovima dvostrukog strijelca Mkhitaryana u 44. i 76. minuti, Šahtar je očekivano savladao prvaka Danske Nordsjaelland sa 2:0 u drugom večerašnjem meču grupe E.

BATE Borisov priredio je najveće iznenađenje večeri u grupi F jer je kao gost pobijedio Lille sa 3:1. Sve je bio odlučeno u prvom dijelu u kojem je bjeloruski tim poveo sa 3:0, a francuski sastav samo je ublažio poraz u nastavku meča. U ovoj skupini Bayern je bio bolji od Valencije rezultatom 2:1. Bavarci su imali sigurnu prednost od 2:0 golovima Schweinsteigera u 38. i Kroosa u 76. do sudijskog vremena kada su šišmiši ublažili poraz preko Valdeza. Mandžukićev jedanaesterac u sudijskom vremenu odbranio je golman Valencije Diego Alves.

Bayern bolji od Valencije

Barcelona je nadigrala Spartak iz Moskve rezultatom 3:2 u utakmici grupe G, koja je obilovala preokretima. Katalonski tim poveo je golom Tella u 14, da bi ruski predstavnik stigao do prednosti preko Danija Alvesa, koji je dao autogol u 29. i Romula u 59. Za pobjedu favorizovanog domaćina na Camp Nou, Messi je postigao dva pogotka u 72. i 80. minuti. Duel između Celtica i Benfike završen je bez golova.

Manchester United opravdao je ulogu favorita protiv Galatasaraya, pobijedivši sa 1:0 na domaćem terenu. Gol odluke postigao je Carrick već u sedmoj minuti. Nani nije iskoristio penal u 53. minuti kada je njegov šut odbranio čuvar mreže Galatasaraya Muslera. Cluj je načinio senzaciju gostujućim trijumfom nad Bragom od  2:0. Rumunskom timu pobjedu je donio Rafael Bastos sa dva pogotka.