Chelsea savladao Manchester United 5:4, ispali Liverpool i Tottenham!

Nogometaši Chelseaja plasirali su se u četvrtfinale Liga kupa nakon što su u sjajnoj utakmici na Stamford Bridgeu sa 5:4 savladali Manchester United.

Iako je sastav Alexa Fergusona vodio u tri navrata, a u 93. minuti na semaforu stajalo 3:2, mladi Wootton tada u šesnaestercu ruši Ramiresa, a Hazard sa bijele tačke izjednačava rezultat na 3:3 i odvodi susret u produžetke.

Tamo su plavci pogocima Sturridgea u 97. i Ramiresa u 116. minuti u potpunosti preokrenuli rezultat u svoju korist te se na taj način revanširali crvenim đavolima za poraz u Premiershipu na istom mjestu prije tri dana.

Konačan rezultat u 119. minuti postavio je Giggs iz jedanaesterca.

Takmičenje je okončao i branilac naslova, Liverpool koji je svojim navijačima priredio još jedno veliko razočarenje. Redse je na Anfieldu sa 3:1 savladao Swansea.

Ništa bolje nije se proveo ni Tottenham koji nije opravdao ulogu favorita protiv Norwicha. Iako su pijetlovi vodili sa 1:0 golom Balea, kanarinci su autogolom Vertonghena u 84. te pogotkom Jacksona dvije minute potom došli do pobjede.

Mogli su gosti izboriti produžetke u 90. minuti, ali je udarac Dempseya sa bijele tačke odbranio golman Burns.