Copa Libertadores: Ekvadorski Independiente del Valle u finalu

Nogometaši ekvadorskog Independiente del Valle neočekivano su s 3-2 svladali Boca Juniors u uzvratnoj utakmici polufinala Copa Libertadores, odigranoj u noći s četvrtka na petak u Buenos Airesu, te s ukupnih 5-3 izborili premijerni nastup u finalu, gdje ih čeka kolumbijski Atletico Nacional.

Cristian Pavon doveo je domaće u vodstvo u 4. minuti, ali je uslijedila serija od tri pogotka gostiju. Caicedo je izjednačio u 25. minuti, da bi Cabezas u 49. i Angulo u 51. minuti pogodili za vodstvo Ekvadoraca 3-1.

Lodeiro je u 71. minuti promašio penal za Bocu, a u prvoj minuti sudačke nadoknade Pavon je svojim drugim pogotkom samo ublažio poraz argentinske ekipe.

Prvi finalni dvoboj Cope Libertadores na rasporedu je 20. jula, kad će Independiente del Valle ugostiti Atletico Nacional u Sangolquiju, predgrađu Quita. Uzvrat u Medellinu na rasporedu je 27. jula.