Corinne Suter zlato u spustu, Muzaferiji 25. mjesto

Nakon što je u četvrtak osvojila srebro u superveleslalomu, 26-godišnja švicarska skijašica Corinne Suter u subotu je postala nova svjetska prvakinja u spustu na Svjetskom prvenstvu u italijanskoj Cortini d'Ampezzo.

Suter je do svog prvog zlatnog odličja na svjetskim prvenstvima stigla s vremenom 1:34.27 minuta, a nastavila je niz započet na prethodnom SP-u u švedskom Areu, gdje je također osvojila dvije medalje, srebro u spustu i bronzu u superveleslalomu.

Iznenađenje spusta u Cortini bila je 24-godišnja Njemica Kira Weidle koja je za Corinne Suter zaostala za 20 stotinki sekunde i osvojila srebrno odličje, što joj je prva medalja s velikih takmičenja.

Trijumf Švicarki upotpunila je 29-godišnja Lara Gut-Behrami koja je naslovu svjetske prvakinje u superveleslalomu dodala broncu u spustu, zaostavši za kolegicom iz reprezentacije za 37 stotinki. Za Gut-Behrami je to sedmo odličje na svjetskim prvenstvima, a treće u spustu nakon bronze 2015. u Vailu te srebra 2009. u Val d'Isereu.

Na korak do pobjedničkog postolja ostala je Čehinja Ester Ledecka sa zaostatkom od 44 stotinke.

Predstavnica Bosne i Hercegovine Elvedina Muzaferija osvojila je 25. mjesto, s vremenom 1:37,13, odnosno sa 2,86 sekundi zaostatka za današnjom pobjednicom.