Corinthians klupski prvak svijeta

Brazilski predstavnik u finalu pobjedio aktuelnog evropskog prvaka Chelsea
chelsea

Brazilski Corinthians savladao je u finalnom susretu svjetskog klupskog prvenstva u fudbalu, koje se igra u Japanu, aktuelnog evropskog prvaka londonski Chelsea, minimalnim rezultatom od 1:0, javio je dopisnik agencije Anadolija.

Jedini gol na utakmici, koju je sudio turski sudija Cuneyt Cakir, postigao je u 69. minuti Paolo Guerrero, nakon što je prethodno savladan golman Chelsea Petr Cech. Londonski plavci imali su više udaraca u okvir gola protivnika, ali napadi engleskog predstavnika nisu urodili plodom.

Završnicu susreta obilježio je pogodak Španca u dresu Chelsea Fernanda Torresa, koji je poništen zbog nedozvoljene pozicije. U 90. minuti isključen je stoper Chelsea Garry Cahill zbog oštrog starta na sredini terena.

Chelsea je tako propustio priliku za titulu najboljeg u nekom međunarodnom prvenstvu u ovoj sezoni, budući da su ranije ispali i iz Lige evropskih šampiona. Ovo je ujedno i drugi poraz u karijeri novog trenera Chelsea, Španca Rafaela Beniteza, u finalima svjetskih klupskih prvenstava.