Craiova ponovo slavila, Koljić se vratio dobrim starim navikama

Universitatea Craiova je u 18. kolu kao gost savladala Concordiju sa 3:1 i tako zadržala četvrto mjesto i priključak za vodećim timovima na tabeli rumunske Lige 1.

Craiovi je ovo bila druga vezana pobjeda kojom je ovaj tim stigao do 34 boda, pa sada za vodećim Clujom zaostaje sedam, a za drugoplasiranom Steauom samo dva boda.

Prvi gol na utakmici viđen je u 24. minuti, kada je Elvir Koljić iz penala pogodio za 0:1. Naš napadač se nije upisivao u strijelce na posljednja dva duela, ali danas je uspio doći do svog devetog gola u ovoj sezoni Lige 1.

Tri minute kasnije, Ropotan je poravnao na 1:1, ali je u 32. minuti Barbut vratio prednost Craiovi. Već u 37. minuti bilo je 1:3 nakon gola Cicaldua, koji je tako postavio i konačan rezultat susreta jer u drugom poluvremenu nije bilo golova.

Treba istaći da je Elvir Koljić u 67. minuti dobio žuti karton, te da je izašao iz igre minutu prije kraja susreta.