Čuda su moguća: Zbogom Milioneri, “Heavy metal” je izmislio Klopp i on vodi Redse u polufinale

Prvi meč je završio sa 1:1 i to je davalo prednost Liverpoolu. Međutim, nakon uvodne izvedbe “You'll never walk alone” i prelijeph scena sa Anfielda, domaći navijači su se “zaledili”, jer je Dortmund nakon devet minuta imao 2:0.

Mkhitaryan je pogodio već u četvrtoj minuti, a onda je samo pet minuta kasnije i Aubameyang pogodio za veliko vodstvo gostiju od 2:0. Ne možemo reći da je Liverpool tako loše igrao. Jednostavno, to je bio šok koji se više može povezati sa nesrećom.

Ipak, za gledatelje koji su željni spektakla, takav uvod bio je odličan, jer je uslijedio revolveraški duel u kojem se nijedan tim nije štedio. Origi, Lallana i Firmino prijetili su gostima, dok su na drugoj strani šansu za kontru čekali Reus, Mkhitaryan i Aubameyang. Jednostavno, meč nije bio za one sa tankim živcima.

U moru uzbuđenja u prvom dijelu, mreže su mirovale do odlaska na odmor, a onda je nakon samo tri minute igre u drugom dijelu Origi smanjio na 2:1. Nada u Liverpoolu se probudila, ali nije dugo trajala. Skoro da ju je ugasio Reus u 57. minuti kada je pogodio za 3:1. Redsi su ponovo bili kratki za tri gola.

Ali, to nije bilo sve. Uslijedio je “zadnji izbačaj”, zadnji metak i juriš domaćeg tima koji se vratio u život prelijepim golom Coutinha u 66. minuti. Uzbuđenja i grickanje noktiju, ponovo su bili tu. Liverpool još uvijek nije rekao “zbogom”.

I onda, povratak. U 78. minuti Sakho je izjednačio i nagovijestio infarkt-završnicu. Redsi su nastavili sa napadima koji su rezultirali golom Dejana Lovrena u 91. minuti za konačnih 4:3. Neopisive scene, oduševljenje i delirijum na tirbinama Anfielda. Liverpool ide dalje s ukupnih 5:4. Jurgen Klopp je pokazao ko je “šef”.