Čudesne odbrane Eldina Jakupovića

Eldin Jakupović je pravi junak Hulla u ovom meču. Odbranio je apsolutno sve što su mu šutirali na gol igrači Manchester Uniteda, ali je Marcus Rashford ponovo junak gostiju.

Redom su šutirali, Pogba, Mata, Ibrahimović, ali fantastični bh. golman je bio jednostavno nesavladiv za Crvene đavole u prvom dijelu meča. Imao je i domaći tim dva dobra pokušaja, ali golova nakon prvog dijela nije bilo. Nastavak također donosi nešto bolju igru gostiju.

Rooney je ispitao sposobnosti Jakupovića na otvaranju drugog dijela, ali ponovo je Eldin siguran. Zatim je ponovo Rooney bio neprecizan, da bi u 74. minuti domaći imali šansu, ali uz dosta muke je spašen.

Jakupović je zaustavio i pokušaj Rashforda fantastičnom odbranom u 80. minuti, spriječivši tako sigurno vodstvo gostiju. Zatim je i dvije minute kasnije odbranio  svoj gol kada mu je umalo vlastiti igrač zatresao mrežu, da bi do kraja prijetio i Pogba, a u nadoknadi vremena Marcus Rashford pogodio za pobjedu Uniteda od 1:0

Premiership, 3. kolo: Hull – Manchester United 0:1 (Rashford 90+2’)