Čudesni Hamzabegović: Pet utakmica zaredom sačuvao mrežu

Peto kolo, odnosno peta utakmica i preko 450 minuta, ne računajući sudijske nadoknade vremena, Mirza Hamzabegović je sačuvao mrežu netaknutom, odnosno nije primio gol.

Fudbaleri Rudar Prijedora lakše su, nego što se očekivalo, savladali Kozaru iz Gradiške u derbiju 5. kola Prve lige Republike Srpske. Bio je ovo duel zanimljiv jer su se sastali stari sportski rivali i prijatelji, ali i ekipe koje su ljetos zamijenile trenere, Igor Janković je stigao u Prijedor iz Gradiške, dok je Nedžad Žerić sa klupe Rudar Prijedora preuzeo kormilo Kozare. Mnogo poznatih lica koja su nosila dres oba ova kluba, između ostalih i Amir Kukavica.

Sva tri pogotka postignuta su u prvih 45 minuta kada je i odlučen pobjednik. Već u četvrtom minutu Ognjen Jaćimović je zatresao mrežu srđana Modića i otvorio put ka pobjedi. Igrao se 27. minut kada je za domaćina dosuđen penal zbog igranja rukom jednog defanzivca Kozare u svom šesnaestercu. Sa bele tačke je šutirao Bojan Burazor, golman Modić mu je odbranio šut, ali se lopta ponovo odbila do njega za 2:0. Dva minuta kasnije Dino Kalesić je, ispostavilo se kasnije, postavio konačan rezultat.

U drugom poluvremenu je viđena prava uspavanka na terenu, domaćin zadovoljan visokim vođstvom smanjio je gas i čuvao se za subotnji derbi protiv Krupe koju dočekuje na Gradskom stadionu, dok je Kozara djelovala nekako uspavano i nezainteresovano da ugrozi gol domaćina.

Zanimljivo je da je Rudar Prijedor jedini prvoligaš koji još uvijek nije primio gol, čuvar mreže Mirza Hamzabegović je sačuvao svoju mrežu u svih 450 minuta dosadašnjeg prvenstva.

Hamzabegović je vrhunski premijerligaški golman koji nema premca u ovom rangu takmičenja što pokazuje svojim sjajnim odbranama kojim ulijeva samopouzdanje cijeloj ekipi.